(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Niro (Nr 5256574)

Kia Niro

Marka i model:

Kia Niro

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1940.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Cork, Cork

Od 21 paź 2019 do 25 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Tröstau

Od 28 paź 2019 do 29 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.