Kia Niro (Nr 6697487)

Kia Niro
Waga Sztuk:
Kia Niro DE (2016 - 2020) Hatchback
Długość
435 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
154 cm
ok. 1425 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1425 kg
Dystans 3047 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

11 sty 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skania, Malmo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.