Kia Niro (Nr 7666283)

Kia Niro
Waga
Sztuk
Kia Niro DE (2016 - 2020) Hatchback
Długość
435 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1425 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1425 kg
Dystans
1126 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Germaringen

Od 22 kwi 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skania, Malmo

Od 22 kwi 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.