(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Optima (Nr 6675801)

Kia Optima
Waga
Sztuk
Kia Optima 2 Gen. (2005 - 2008) Sedan
Długość
473 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1490 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1490 kg
Dystans
3752 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Indiana, Indianapolis

Od 10 lis 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Chiapas, San Cristóbal De Las Casas

Od 20 lis 2020 do 5 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.