(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Picanto (Nr 6073622)

Kia Picanto

Marka i model:

Kia Picanto

Waga w kg (łączna):

850

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1117.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Illes Balears, Son Ferriol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.