Kia Picanto (Nr 7499337)

Kia Picanto
Waga
Sztuk
Kia Picanto 3 Gen. (2017 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
359 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
149 cm
ok.
899 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
899 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 4 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 cze 2021 do 5 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.