(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia Rio (Nr 4477661)

Marka i model:

KIA Río 2019

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

4 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.