(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia RIO (Nr 4817560)

Marka i model:

2005 Kia Rio Hatchback

Waga w kg (łączna):

1150.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

4 paź 2019

Adres i termin dostawy

Albania, Durrës, Durrës

11 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.