(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KIA SORENTO (Nr 2971576)

KIA SORENTO

Marka i model:

KIA SORENTO

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 375.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 17 lip 2018 do 20 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Starogard Gdański

Od 18 lip 2018 do 25 lip 2018


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.