(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia Sorento (Nr 4277245)

Marka i model:

Kia Sorento

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 391.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Hohndorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bretthausen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.