(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia sorento (Nr 4552405)

Kia sorento

Marka i model:

Kia sorento

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3573.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Konstanca, Constanța

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.