(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 17:59

Kia sportage

(Nr 2259048)
Kia sportage

Marka i model:

Kia

Waga w kg (łączna):

1455.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 372.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kórnik, 62-035, Polska

8 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

10 sty 2018