(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 19:12

Kia sportage

(Nr 2647984)

Marka i model:

Kia sportage

Waga w kg (łączna):

1548.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1128.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Langenfeld, 40764, Niemcy

Od 9 cze 2018 do 16 cze 2018

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

Termin elastyczny