(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia sportage (Nr 3002392)

Kia sportage

Marka i model:

Kia

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 1250.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Annweiler Am Trifels

25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Garwolin

27 lip 2018


Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.