(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kia sportage (Nr 5070794)

Kia sportage

Marka i model:

Kia sportage

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1258.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Gandawa

12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rawa Mazowiecka

15 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.