Kia Sportage (Nr 6440162)

Waga Sztuk:
Kia Sportage 3 Gen. (2010 - 2014) Crossover
Długość
444 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1601 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1601 kg
Dystans 4404 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 21 lis 2020 do 4 gru 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.