Kia Sportage (Nr 6563383)

Kia Sportage
Waga Sztuk:
Kia Sportage 4 Gen. [restyling] (2018 - 2020) Crossover
Długość
448 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1672 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1672 kg
Dystans: 6023 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

Od 1 gru 2020 do 1 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.