Kia Sportage (Nr 7199763)

Kia Sportage
Waga
Sztuk
Kia Sportage 4 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
448 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
164 cm
ok.
1573 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1573 kg
Dystans
3381 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Kyiv City, Kijów

Od 1 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.