(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia Sportage 2.0CRDi (Nr 6043418)

Marka i model:

Kia Sportage 2.0crdi

Waga w kg (łączna):

1676

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1006.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Trydent-Górna Adyga, Vahrn

Od 27 kwi 2020 do 10 maj 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Preszowski, Okres Stará Ľubovňa

Od 27 kwi 2020 do 10 maj 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.