(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia Stinger (Nr 5240634)

Kia Stinger

Marka i model:

Kia Stinger

Waga w kg (łączna):

1750

Liczba sztuk:

1

Dystans: 240.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Izbica Kujawska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.