Kia Stonic (Nr 7214673)

Kia Stonic
Waga
Sztuk
Kia Stonic 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
414 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
2514 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Es, Es Terme Gros

Od 23 sie 2021 do 29 sie 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 30 sie 2021 do 5 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.