(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kia Stonic (Nr 7531427)

Kia Stonic
Waga
Sztuk
Kia Stonic 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
414 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
1612 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Piemonte, Cuneo

Od 27 lut 2021 do 6 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.