Kia Stonic (Nr 7533786)

Kia Stonic
Waga
Sztuk
Kia Stonic 1 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
414 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Goñi

Od 15 paź 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.