(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-07-22 16:34

Kieliszki 36 szt, sztucce, noze

(Nr 2997640)

Długość [m]:

0.4

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

30.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Szklo

Opakowanie ładunku:

Kieliszki pakowane po 6 szt w kartonoe zbiorczym, sztucce w oryginalnym opalowaniu, noze w kasecie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1500.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych jest konieczność zawczasu rozpatrzeć możliwość osłonięcia paczki – w takich okolicznościach nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń pakunku trzeba zapełnić gąbczastymi fragmentami osłaniającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – głównie uwagę powinno się poświęcić rzeczom szklanym i pamiętać, żeby wypełnić wolne miejsca w opakowaniu, żeby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz osłonięcia elementu folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Jeśli przewozimy duże szklane elementy przykładowo szyby, to należy zabezpieczyć je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot owijamy ściśle folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle oraz czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym napisem.

    Niewielkie ze szkła przedmioty takie jak szklanki, lampki należy owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką owijamy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy monitory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, przykładowo ręczniki oraz szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, formatów, odcinka do pokonania i daty przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy żądamy użycia specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 PLN.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stavanger, Norwegia

Termin elastyczny