(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kimko agylity (Nr 5417946)

Kimko agylity

Marka i model:

Kimko agylity

Waga w kg (łączna):

131

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 668.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

Od 8 lis 2019 do 15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 27 lis 2019 do 29 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.