(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kisten, Couch, und sonstiges (Nr 4744812)

Kisten, Couch, und sonstiges

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4000

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2031.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 2 sie 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zagospodarowania dużej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony i pozostałe maszyny spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka lub furgon. Typ ciężarówki powinien być przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i gabaryty. Warto także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy także załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być także czas realizacji usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.