(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-04-27 18:49

kitten

(Nr 2639152)
kitten

Waga w kg (łączna):

2.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Dystans: 2801.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani zranione. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Petersburg, 190000, Rosja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny