(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kocurek (Nr 6563320)

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [zł]:

650

Dystans: 2018.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 12 paź 2020 do 14 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Stockton-On-Tees

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.