(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Koffer (Nr 6748612)

Koffer
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Walizka
70 x 40 x 30 cm
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
4999 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Münster

4 lis 2020

Adres i termin dostawy

Iran, Teheran, Teheran

18 lis 2020


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena transportu przesyłki uzależniona jest od jej kształtów, ciężaru oraz od odległości, jaką ma do pokonania przesyłka. Aby zlokalizować najbardziej korzystną usługę przewozu pakunku, dobrą praktyką jest opublikować bezpłatne zlecenie w portalu giełda transportowa Clicktrans.pl, a po paru sekundach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy mogą wykonać nasze zamówienie po kosztach. Dodatkowo przed samym transportem dobrze jest określić rodzaj przewożonego pakunku – czy wymaga on odpowiedniego zawijania, czy chcemy przewieźć rzeczy delikatne i tłukliwe. Takie wskazówki są wyjątkowo ważne, jeżeli chcemy przesłać paczkę zawierającą szklane przedmioty, naczynia ceramiczne, urządzenia elektroniczne, instrumenty muzyczne, jedzenie czy inne przedmioty, których przewóz potrzebuje dodatkowej ostrożności. Przed tym wyszukasz przedsiębiorstwo transportowe, upewnij się, czy przewoźnik posiada stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Organizując przesyłkę do przewozu trzeba nie zapominać o ochronieniu jej przed uszkodzeniami – pustą przestrzeń należy wypchać kawałkami styropianu, gazet czy też gąbką. W szczególności delikatne paczki zawierające szkło i porcelanę należałoby zabezpieczyć folią bąbelkową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie znaleźć surowce do owinięcia paczki?

 

Tekturę i pudełka można kupić w sklepie budowlanym. Możemy także przejść się do pobliskiego sklepu lokalnego lub marketu i zapytać o nie kogoś z personelu. Przed tym nim zapakujemy przedmiot do pudła, oszacujmy jego stan, usuńmy wszelkie niepotrzebne naklejki i napisy, które mogą zmylić przewoźnika. Zastosujmy szeroką i solidną taśmę, żeby zabezpieczyć klapy pudła. Na wierzch pudła umieśćmy widoczną kartkę, na której spiszemy adres odbiorcy (drukowanymi literami).