(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kogut odpowiednio zapakowany (karton z dziurkami) (Nr 6217564)

Waga w kg (łączna):

3

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 567.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Krzeszowice

Od 15 cze 2020 do 21 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kościerzyna

Od 15 cze 2020 do 21 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.