(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kojec dla psa (Nr 8232034)

Kojec dla psa
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Kojec dla psa
300 x 180 x 50 cm
100 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
100 kg
Dystans
366 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Szczyrzyc

Od 14 gru 2021 do 21 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

Od 16 gru 2021 do 23 gru 2021


Transport innych ładunków

Przewóz innych ładunków

Koszt transportu różnych towarów bywa uzależniony od gabarytów ładunku, daty przewozu jak również od odległości między miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podłoże, na którym można układać nieduże rzeczy lub opakowania. Najbardziej używanym typem palety są palety euro. Na tych platformach zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, szkło, artykuły budowlane (takie jak farby, panele itd.), okna jak także artykuły chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który powinno się przewozić samochodem - Tirem oraz zapełnia zaledwie fragment przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu - Tira.
Przy takim typie przewozu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych towarów może wymagać kontenera – szczególnie przy przewozie towarów w postaci płynu i towarów sypkich. W kontenerach można również transportować drobnicę w paczkach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – pomaga w transporcie materiałów w postaci płynu i kawałkowych – łatwo rozpoznać ją dzięki szczególnej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu okien.