(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kołki drewniane o długości 8 mb. (Nr 6731504)

Kołki drewniane o długości 8 mb.

Długość [m]:

8

Waga w kg (łączna):

500

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Witam Bale nie są pakowane, tworzą piramidę.

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1067.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Wilcza Wola

Od 31 paź 2020 do 16 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

20 lis 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga zagospodarowania dużej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i inne pojazdy spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Należy także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać pakunek. Ważna bywa także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być również termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.