(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kolumny 2szt (Nr 6036037)

kolumny 2szt

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.30

Wysokość [m]:

0.30

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 411.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Wusterhausen/dosse

Od 11 maj 2020 do 25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz zobowiązuje do specjalnej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. instrumenty muzyczne, przedmioty szklane, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z łamliwych surowców. Pośród najczęściej przewożonych rzeczy możemy wyróżnić pianina, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia należytego zabezpieczenia transportu jest zasadnicza. Opłaca się użyć materiały osłaniające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa lub tektura. Folii bąbelkowej oraz tekturę dobrze jest skorzystać do ochronienia niedużych fragmentów – można je uzyskać w markecie budowlanym i w portalach internetowych. Tymczasem folia stretch stosowana będzie do zawinięcia całego przedmiotu. Do ochronienia przesyłki można użyć również koce, styropian, czasopisma, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o szczególnej ostrożności

 

Cena transportu przesyłki, która jest wyjątkowej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i wielkości, a także od odcinka między miejscem załadunku oraz miejscem rozładunku. Na ostateczny koszt może zaważać także niezbędność zapewnienia surowców osłaniających przez firmę przewozową. Na przykład, za transport lustra na trasie od Gliwic do Warty zapłacono niecałe 250 zł. Tymczasem za transport zegara nad kominek z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 zł. Za przewóz rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa zapłacono 300 PLN.