(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

komar (Nr 5974190)

Marka i model:

romet

Waga w kg (łączna):

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 383.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Młodzawy Duże

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Łomża

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.