(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Komar 2350 (Nr 4454069)

Komar 2350

Marka i model:

Komar 2350

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 548.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Mielec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Żagań

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.