(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn (Nr 5582763)

Kombajn

Marka i model:

Deutz fahr 36.30

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

3.56

Wysokość [m]:

3.9

Waga w kg (łączna):

12000

Dystans: 1170.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Skania, Sjöbo

Od 20 gru 2019 do 25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrów Mazowiecka

Od 20 gru 2019 do 25 sty 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze bywa przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą swobodnie poruszać się po jezdniach, gdyż ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak również w UE. Trudność przedstawiać może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, który przewyższa normy dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły korzysta się z przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni posiadać należycie dopasowanymi lawetami, które potrafią przewieźć ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta możliwe normy rozmiarem lub wagą, konieczne będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu maszyn rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest związana od gabarytów, wagi i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym elementem może być dodatkowo czas przewozu.