(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-24 20:39

KOMBAJN CLAAS 88 CLASSIC

(Nr 2412104)

Marka i model:

KOMBAJN CLAAS 88 CLASSIC

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3.26

Wysokość [m]:

3.85

Waga w kg (łączna):

9000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 253.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych z reguły jest transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkie pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po ulicach, gdyż ich wielkość przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w UE. Problem stanowić może dodatkowo napór osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza standardy dozwolone dla większej części szos.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie stosuje się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli zestaw przewyższa dopuszczalne standardy wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu ciągników uprawnych

    Koszt transportu ciągnika uprawnego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być również czas transportu.

Adres i termin nadania

Grochów, 99-350, Polska

Od 6 mar 2018 do 17 mar 2018

Adres i termin dostawy

Sobków, 28-305, Polska

Od 6 mar 2018 do 17 mar 2018