(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-25 19:43

Kombajn John Deere 952 (Nr 2414516)

Kombajn John Deere 952

Marka i model:

Kombajn John Deere 952

Długość [m]:

11

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

2.9

Waga w kg (łączna):

5400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 752.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów rolniczych często bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie jeździć po ulicach, gdyż ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Problem stanowić może dodatkowo nacisk osi urządzeń rolniczych, który przerasta normy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze stosuje się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni posiadać stosownie dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przekracza dozwolone standardy wielkością lub ciężarem, wymagane będzie zdobycie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

    Koszt przewozu maszyny rolniczego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Bünde, Niemcy

25 lut 2018

Adres i termin dostawy

Gać Leśna, 76-200, Polska

Od 26 lut 2018 do 17 mar 2018