(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kombajn rolniczy + przyczepa (Nr 5258270)

Marka i model:

Byron 8420 + Dump cart 1512

Długość [m]:

12.04

Szerokość [m]:

4.32

Wysokość [m]:

3.73

Waga w kg (łączna):

15500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 705.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Tolkmicko

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Ziębice

Od 14 paź 2019 do 14 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze bywa transportem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Sporawe pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po drogach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w Europie. Problem przedstawiać może także nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych często korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych mają stosownie przysposobionymi lawetami, jakie mogą przewieźć urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dopuszczalne standardy gabarytami lub wagą, potrzebne jest dostanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń rolniczych

Cena transportu pojazdu rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.