(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-29 09:05

Kombajn zbozowy

(Nr 2121279)
Kombajn zbozowy

Marka i model:

Dronningborg d1250

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

4500.00

Dystans: 934.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń rolniczych nierzadko jest przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie jeździć po polskich trasach, jako że ich wymiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Problem przedstawiać może również napór osi maszyn rolniczych, jaki przekracza reguły możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z naczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa możliwe reguły gabarytami lub wagą, wymagane jest odebranie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu maszyn rolniczych

    Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest zależna od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.

Adres i termin nadania

Kirke Hyllinge, 4070, Dania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zalesie, 97-212, Polska

Termin elastyczny