(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kombajn zbożowy (Nr 6178387)

kombajn zbożowy

Marka i model:

Claas Dominator 48

Długość [m]:

8.70

Szerokość [m]:

2.80

Wysokość [m]:

3.65

Waga w kg (łączna):

6000

Dystans: 1558.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Viken, Hemnes

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Sułoszowa

Od 26 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie maszyny rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po drogach, dlatego że ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w UE. Problem stanowić może jeszcze nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta reguły dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych powinni dysponować stosownie dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy pojazd przewyższa dopuszczalne zasady gabarytami lub wagą, wymagane jest dostanie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.