(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kOMBAJN ZBOŻOWY CLAAS CONSUL SER. 3M (Nr 5298634)

kOMBAJN ZBOŻOWY CLAAS CONSUL SER. 3M

Marka i model:

CLAAS CONSUL

Długość [m]:

8.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

4500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 470.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Gotartów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Modliborzyce K Krasnika Lubelskiego

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych często jest transportem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie poruszać się po ulicach, ze względu na fakt, że ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Problem przedstawiać może również nacisk osi pojazdów rolniczych, który przerasta zasady dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przerasta dozwolone reguły wielkością lub ciężarem, potrzebne będzie uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest związana od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być także czas transportu.