(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-12-30 12:09

Kombajn zbozowy Claas Medion 330

(Nr 2247972)

Marka i model:

Kombajn zbozowy Claas Medion 330

Długość [m]:

11

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3.8

Waga w kg (łączna):

10800.00

Dystans: 1559.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych nierzadko bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, bo ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Przeszkodę powodować może jeszcze nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj używa się przyczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych powinni posiadać odpowiednio dopasowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przewyższa dopuszczalne reguły wielkością lub wagą, potrzebne jest dostanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

    Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas przewozu.

Adres i termin nadania

Pers-Jussy, 74930, Francja

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Proszowice, 32-100, Polska

Termin elastyczny