(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-24 20:19

Kombajn zbożowy New Holand (Nr 2747028)

Kombajn zbożowy  New Holand

Marka i model:

TC 50550 NEW HOLAND

Długość [m]:

7.80

Szerokość [m]:

2.93

Wysokość [m]:

3.95

Waga w kg (łączna):

8000.00

Dystans: 232.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń rolniczych prawie zawsze jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie przemieszczać się po ulicach, ponieważ ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w Europie. Problem przedstawiać może także napór osi urządzeń uprawnych, jaki przekracza zasady dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze używa się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych posiadają stosownie przystosowanymi lawetami, jakie są w stanie przewieźć urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, gdy pojazd przerasta dozwolone reguły rozmiarem lub ciężarem, wymagane jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów rolniczych

    Cena przewozu maszyny rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być również czas transportu.

Adres i termin nadania

Chąśno Drugie, 99-413, Polska

29 maj 2018

Adres i termin dostawy

Koty, 42-690, Polska

9 cze 2018