(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-02 23:07

kombajn ziemniaczany

(Nr 2252259)
kombajn ziemniaczany

Marka i model:

Grimme SL800

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.8

Wysokość [m]:

3.2

Waga w kg (łączna):

6000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 405.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn rolniczych prawie zawsze bywa transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa swobodnie poruszać się po drogach, bo ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Problem powodować może także napór osi urządzeń uprawnych, który przekracza normy możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się przyczepy typu jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają prawidłowo dostosowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeśli pojazd przekracza dopuszczalne standardy wymiarami lub ciężarem, konieczne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

    Koszt przewozu maszyny rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być jeszcze czas transportu.

Adres i termin nadania

Słupsk, 76-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kaliszkowice Kaliskie, 63-510, Polska

Termin elastyczny