(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Koń x 2 (Nr 7528013)

Koń  x 2
Waga
Sztuk
Koń
500 kg
2
Łączna waga:
1000 kg
Dystans
76 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Lwowski, Lwów

Od 1 mar 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Korczowa

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.