(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Konsola do gier typu ARCADE w dwóch częściach (Nr 8046676)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Konsola do gier typu ARCADE w dwóch częściach
48 x 54 x 153 cm
60 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
60 kg
Dystans
543 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Od 24 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Władysławowo

Od 24 wrz 2021 do 10 paź 2021


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których transport wymaga specjalnej ostrożności uważa się paczki, które szybko ulegają defektom oraz bywają kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich na przykład dekoracje, przedmioty tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz rzeczy wykonane z delikatnych tworzyw. Pośród zwykle przewożonych przedmiotów natkniemy się na gitary, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia transportu jest priorytetowa. Dobrą praktyką jest zastosować surowce zabezpieczające jak przykładowo: folia stretch, folia bąbelkowa lub papier. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest użyć do osłonięcia mniejszych elementów – można je kupić w sklepie budowlanym lub w portalach w sieci. Tymczasem folia stretch używana jest do opakowania całej rzeczy. Do osłonięcia paczki można wziąć również pledy, styropian, czasopisma, ręczniki oraz taśmy.

 

Koszt przewozu przesyłki o specjalnej ostrożności

 

koszt przewozu pakunku, która wymaga wielkiej ostrożności uzależniony jest od wagi oraz wymiarów, jak również od odcinka pomiędzy punktem załadunku i miejscem wyładunku. Na decydujący koszt może wpłynąć również potrzeba zapewnienia tworzyw zabezpieczających przez firmę przewozową. Na przykład, za przewóz lustra na odcinku Gliwice – Warta zapłacono blisko 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego na trasie Holandia – Łódź zostało zapłacone 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy cena wyniosła 300 PLN.