Konstrukcka metalowa (Nr 6474493)

Konstrukcka metalowa

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

900

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Konstrukcja metalowa carport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 598.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Bartoszyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Rybnik

Od 28 wrz 2020 do 29 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania dużej powierzchni, wtedy wzięcie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest stosowne. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się auta, których ciężar przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka i furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wielkość. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać paczkę. Istotna jest również informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie transport, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną może być również termin realizacji transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.