(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-04-29 19:37

kontener

(Nr 2644284)
kontener

Długość [m]:

720

Szerokość [m]:

220

Wysokość [m]:

250

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 103.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki używane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które najczęściej podzielone są na drobne paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

    Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy kontener ma stosowny ekwipunek, który ułatwia przytwierdzanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki na ogół przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

    Popularnym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 palet. Pojemniki te zazwyczaj używa się w przewozie surowców zapakowanych.

    Dostępne są również pojemniki 20-stopowe i 1A gatunku „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten rodzaj pojemników wykorzystuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj kontenera „flat rack” wykorzystywany bywa w przewozie towarów wielkich i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” wykorzystuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane boki i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów oraz rodzaju przewożonego ładunku, drogi oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.

Adres i termin nadania

Zgorzelec, 59-900, Polska

8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Lubin, 95083, Polska

26 maj 2018