(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kontener (Nr 4467377)

Kontener

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.8

Waga w kg (łączna):

10000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

25000

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Piła

Od 1 wrz 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Australia, New South Wales, Sydney

Od 1 paź 2019 do 31 paź 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w przewozie niedużych towarów (drobnicy), które z reguły podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są zapakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na europaletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne wykorzystanie. Każdy kontener ma stosowny sprzęt, który umożliwia przytwierdzanie i przestawianie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery na ogół przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najpopularniejszym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te na ogół stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy transporcie surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany jest w transporcie towarów wielkich i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” wykorzystuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” mają rozkładane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują również pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od wielkości i rodzaju transportowanego towaru, drogi oraz szczególnych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować w trakcie przewozu.